O Nas


Cukier Puder wysypał się na świat jesienią 2015 roku. Daniel Wiśniewski - lider akcji cukrowej, po miesiącach poszukiwań wspólników dźwięku, dzięki sile internetu odnalazł Paulinę Kulka Szojer. Jesienne spotkanie duetu zakończyło się spontanicznym nagraniem "na telefon" kilku gitarowych szkiców utworów Daniela wraz z kreatywnym wokalem oraz tekstami Pauli. Chwilę potem do cukiernicy dosypali się Miłosz Bazarnik (piano), Marek Wrona (bas), Szymon Bisaga (drums), którzy wraz z gitarą i kompozycjami Daniela Wiśni Wiśniewskiego i wokalem oraz tekstami Pauliny Kulki Szojer postanowili zrobić jakiś wspólny muzyczny deser ( z wisienką na torcie:). Tarnowskie Góry to nasze wspólne miejsce, w którym wszystko się zaczęło i w którym odbywają się próby. Jednak każdy z cukrowników jest z innego miasta, innej rzeczywistości i innej grupy wiekowej, ale cukier łączy ludzi. Próby obfitują w muffinki, ciastka, ciasteczka, cukierki, torciki i pożerane przez Paulinę daktyle. 
W słodkich więc, acz niepewnych oparach poznawania się, przyczajenia i wyczuwania, powstało 5 pierwszych utworów "Sweet heaven", "Ball", "W sierpniu przed lustrem", "Empty full" i "Son". Po kilku tygodniach kolejne utwory były potwierdzeniem, że się klei muzycznie i energetycznie zmierzamy w tym samym kierunku. 
W czerwcu 2016 Skończyliśmy nagrywanie demówki 5 utworów, których styl jest po prostu...nasz. Każdy utwór to nasze dźwięki zawieszone w pudrowym pyle, trochę niedopowiedziane, połamane w rytmie, nieco zaskakujące, trochę lewitujące w powietrzu, o smaku jednak tak nasyconym, że ma swój przyprawiony charakter. Mózg oddycha, nósia chodzi:) 
Wskakujcie do naszej cukiernicy, wciągajcie, wchłaniajcie i odkrywajcie wraz z nami zawartość cukru w pudrze:)

SKŁAD:

Paulina, Pola, Kulka - wokal
Kulka to część przestrzeni choć ograniczona sferą inspiruje się wszystkim w okół, by śpiewać, pisać, tańczyć. Przetoczyła się w swoim życiu przez wiele scen, festiwali, przez taneczną Wyższą Szkołę Umiejętności w Kielcach po Studia Podyplomowe na AHE w Wodzisławiu Sląskim kończąc pedagogikę. Śpiewa od kiedy pierwszy raz w życiu wydała z siebie pierwsze "la,la,la" i tańczy od kiedy pierwszy raz stanęła na nogi. Poza artystycznymi ścieżkami kocha być mamoholiczką swoich dwóch synów Bruna i Gniewka, uwielbia snowboard, książki, jest holistycznym "naturzakiem".

Daniel Wiśnia Wiśniewski - gitara.
Zjadacz ciastek w ilościach hurtowych, który z obawy o spadek poziomu cukru stworzył własny...CUKIER PUDER. Po miesiącach brzdąkania na gitarze w zaciszu domowym, podał swoje dźwięki do sieci, a w tą sieć z własnej woli wpadli ci, którzy teraz wraz z nim siedzą w cukiernicy:) Inicjator, lider i twórca projektu, kompozytor, skrzypek, gitarzysta. Miłośnik tego co niekomercyjne, prawdziwe, naturalne, krwiste, intuicyjne, biegacz i żeglarz z zamiłowania. Sernikomaniak. Wszechstronnie uzdolniony i uzdatniony. Nie można mieć pewności, że jest jakaś rzecz, której by się nie podjął. I do tego niepowtarzalnie pozytywny, pomocny i nie cierpiący bylejakości w życiu.

Miłosz Bazarnik - instrumenty klawiszowe
Pianista, kompozytor, aranżer; student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Kompozycji i Aranżacji, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu p. Piotra Kalickiego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Muzykologia (praca o Zbigniewie Namysłowskim). Laureat konkursów jazzowych z zespołem Voodoo Mob na 2. Young Best Jazz w Szczecinku, Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych w Lubaczowie oraz finalista Azoty Tarnów International Jazz Contest oraz Krokus Jazz Festival.
Inne informacje:
Oprócz nieustannej gry na klawiszach i treningów w przebiegach na fortepianie, gra i trenuje squasha. Ponieważ prawdopodobnie ma refleks i dobre odbicia, po treningach jest wyczerpany-wtedy lubi zrelaksować się przy starej dobrej whisky. Poczucie humoru i abstrakcji Miłosz ma we krwi i aż trudno uwierzyć, że to nie śląski chłopak, tylko jedyna kostka cukru wśród zespołu spoza Śląska. Ale synek się wpasował fest. I fest gryfnie gro 

Krzysztof Kuźnik - bas
Absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (w skrócie WKIEiJ). Fan starych brzmień i otwarty na rózne gatunki muzyki (z wyjątkiem Disco Polo). Nieważne czy to bebop sprzed kilkudziesięciu lat, 70' funk, syntezatory 80' czy nowoczesne beat'y. Gra tu i tam ale raczej "tu tu tu". Na co dzień siedzi przed kompem ale wbrew pozorom robi interesujące (przynajmniej w jego mniemaniu) rzeczy.
 

Szymon Bisaga - perkusja.
Niesamowicie uzdolniony młody perkusista . Najbardziej niepokorny w całej cukiernicy:) można rzec "złote dziecko bębniące", które wyjątkowy jak na młody wiek feeling wyssało z mlekiem matki. Rodzice i rodzeństwo Szymona są aktywnymi muzykami, więc dom od zawsze przesiąka przeróżnymi dźwiękami. I też dlatego nasz Szymon jest przesiąknięty. Nasiąknięty. A my z niego odsączamy:) Otwarty na style muzyczne, kreatywny, szybkołapiący, zdolny do wszystkiego:)

Wskakujcie do naszej cukiernicy, wciągajcie, wchłaniajcie i odkrywajcie wraz z nami zawartość cukru w pudrze:)